اهداف انجمن

ماموریت ما ورود به چرخه فقر و شکستن آن با استفاده از ابزار قدرتمند آموزش است. جامعه‌ی هدف ما علاوه بر دانش‌آموزان، خانواده‌های آنها را نیز دربرمی‌گیرد. ما به دنبال ایجاد تغییر در طرز نگرش خانواده‌ها هستیم، زیرا تغییرات بنیادین اجتماعی ریشه در تغییر نگرش خانواده‌های دانش‌آموزان دارد. ماموریت ما توانمندسازی نسل آینده ایران زمین است. به امید روزی که هیچ کودکی از حق تحصیل محروم نماند.

شکستن چرخه فقر به کمک ابزار قدرتمند آموزش

کارگروه‌های انجمن

گروه مددکاری انجمن شامل 9 مددکار است که در دفاتر تهران، اسلامشهر و پاکدشت مشغول به فعالیت هستند. وظیفه این گروه، شناسایی و بازدید از منزل دانش‌آموزان و بررسی شرایط اقتصادی و اجتماعی آنان است. در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان، با گروه مددکاری در ارتباط مستقیم قرار می‌گیرند و آنها را مورد حمایت تخصصی خود قرار می‌دهند و در صورت نیاز به روانشناس و مشاور ارجاع می‌دهند. بخشی از منشور اخلاقي مددکاران اجتماعی انجمن یاران دانش و مهر: ما توجه به اصول و ارزش‌های مددکاری اجتماعی را سرلوحه‌ی خود قرار داده‌ایم: *به شخصیت و کرامت انسانی افراد احترام گذاشته و برای ایجاد فضای صمیمانه، اعتماد و احترام متقابل کوشا هستیم. * در ارائه‌ی خدمات به مراجعین با رعايت عدالت و انصاف و بدون تبعيض (قومي، جنسي، خويشاوندي، مذهبي و غیره) فعالیت می‌کنیم. * در حل مشکلات مراجعان به اصل استقلال و توانمندسازی ایشان توجه لازم داریم. * در امور خاصی که خارج از حوزه توانایی ما باشد وارد نشده و در صورت لزوم مراجع را به متخصصان ذی‌صلاح ارجاع می‌دهیم. * از ابتکارات، ایده های نو و سازنده در انجام فعالیت ها استقبال و استفاده می نماییم.

واحد پروژه مدیریت پروژه‌های آموزش‌محور زیر را بر عهده دارد: • سواد دی: در این پروژه آموزش سواد پایه به کودکان با بهره‌گیری از نرم‌افزار داناک انجام می‌شود. نرم‌افزار داناک، به کودکان این امکان را می‌دهد که زبان فارسی را بخوانند، بنویسند و مهارت‌های شمارورزی را بیاموزند. • تک‌یار: نام این پروژه مخفف «تکنولوژی همیار کودکان» است که به صورت مشترک با کانون توسعه اجتماعی - فرهنگی مهر رستم اجرا شده است. هدف تک‌یار، فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری مانند رایانه، اینترنت مناسب و غیره برای کودکان ساکن در مناطق کمتر برخوردار است تا ضمن آموزش نحوه‌ی استفاده از ابزارهای هوشمند، امکان آموزش از راه دور و ارتباط میان معلمان و کودکان فراهم شود. • تاسیس و تجهیز کتابخانه‌: انجمن در شهرهای ریجاب، زلان، جوانرود، ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه به تاسیس و تجهیز کتابخانه اقدام نموده است. در این پروژه گروه با من بخوان پشتیبان علمی کتابخانه‌ها است. • حمایت از مدرسه‌ی فرهنگ: انجمن ما در راستای اهداف خود مبنی بر حمایت تحصیلی از دانش آموزان فارغ از قومیت و ملیت آنها، مدرسه‌ی فرهنگ را مورد حمایت خود قرار داده است.

این گروه شامل مسئول ارتباط با حامیان، مسئول روابط عمومی و اعضای داوطلبی است که انجمن را به عموم افراد جامعه معرفی می نمایند. هم چنین این گروه موظف است گزارش‌های وضعیت تحصیلی و اجتماعی دانش آموزان را به حامیان نیک اندیش ارائه دهد.

چارت سازمانی انجمن

پشتیبانی تحصیلی

می‌خواهم پشتیبان تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد باشم

مشارکت با انجمن

می‌خواهم در فعالیت‌های انجمن مشارکت کنم

عضویت در انجمن

می‌خواهم عضو داوطلب انجمن باشم