مسعوده مشایخ، رئیس هیئت مدیره

مسعوده مشایخ متولد۱۳۲۰ و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی شیمی از دانشکده‌ی علوم دانشگاه تهران است. مسعوده در طی مدتی که معلم شیمی بوده به این نتیجه رسیده که تنها آموزش دروس تخصصی کافی نیست و کودکان و نوجوانان برای داشتن زندگی بهتر و ساختن جامعه‌ی توسعه‌یافته‌تر نیاز به آموزش‌ مهارت‌های زندگی و تربیتی مناسب دارند. او در سال ۱۳۷۶ به «انجمن حمایت از حقوق کودکان» پیوست و به عنوان عضو هيئت مدیره و مدیر عامل انجمن دغدغه‌ی خود را در زمینه‌ی تربیت بهتر فرزندان این سرزمین دنبال کرد. در آنجا پس از گذراندن دوره‌های آموزشی حقوق کودک، سال‌ها به نقاط مختلف‌ کشور سفر کرده و حقوق کودک را به سایر سمن‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی آموزش داده است. مسعوده در یکی از این سفر‌ها به شهر زلزله‌‌زده‌ی بم در سال ۱۳۸۲ با ژیلا کاشف آشنا می‌شود. ژیلا با شناختی که از سابقه‌ی فعالیت‌های او در حوزه‌ی حقوق کودک پیدا می‌کند، به ایشان برای همکاری در انجمن تازه تاسیس یاران دانش و مهر پیشنهاد همکاری می‌دهد و مسعوده نیز از سال ۱۳۸۶ تاکنون همراه با سایر اعضای هیئت مدیره، یاران و همکاران برای رسیدن به اهداف انجمن تلاش کرده است.

زهرا میرشمس الدین، خزانه‌دار

زهرا (فخری) میرشمس الدین، در کنار خانم کاشف از جمله اولین نفراتی بودند که انجمن را با تعداد انگشت شماری بنیان نهادند. او متولد ۱۳۲۳ و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی تعلیم و تربیت از دانشگاه گوته آلمان است. زهرا ۱۵ سال در آموزش و پرورش و سپس در زمینه‌ی تجارت و بازرگانی مشغول به کار بوده‌ است. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت داوطلبانه و بشردوستانه‌ی خود را در انجمن آغاز کرده و تاکنون با عشق و دلسوزی بی‌دریغشان به کودکان در این راه گام برداشته‌اند. او باور دارد که عشق به کودکان، انگیزه‌بخش کار و تلاش در این سال‌ها بوده و دیدن موفقیت هریک از آنها موجی از شادی و دلگرمی را برای ایشان به ارمغان می‌آورد.

نسرین حمزه‌ای

نسرین حمزه‌ای متولد ۱۳۲۵ و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ادبیات زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی و بازنشسته‌ی شرکت نفت است. نسرین به کودکان و مردم ایران عشق می‌ورزد و برای کمک به کودکان نیازمند از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. او در سال ۱۳۸۰ برای پیگیری دغدغه‌های اجتماعی و انسان‌دوستانه‌اش به انجمن آینده روشن پیوست و به مدت ۱۰ سال عضو هیئت‌مدیره آن بود. نسرین در سال ۱۳۹۰ به دعوت ژیلا کاشف به هیئت مدیره انجمن یاران دانش و مهر پیوست و تاکنون فعالیت داوطلبانه‌ی خود را ادامه داده است.

مهسا مشایخی، عضو هیئت مدیره

مهسا مشایخی متولد ۱۳۵۵ است. او کارشناسی خود را در رشته‌ی مدیریت صنعتی دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد را در رشته‌ی نقاشی دانشکده هنر و معماری گذرانده و پس از آن به مدت ۱۲ سال مشغول به تدریس در دانشگاه شده است. مهسا همزمان با تدریس، نمایشگاه‌های نقاشی بسیاری را از جمله آکشن خیریه دهش‌پور (۱۳۹۲) و نمایشگاه انفرادی در گالری خیریه‌ی دهش‌پور (۱۳۹۵) برگزار کرده است.

مهسا باور دارد که به جای ماهی دادن، ماهیگیری را باید یاد بدهیم. از این رو همواره در کنار تدریس در دانشگاه دغدغه‌ی آموزش هنرهای کاربردی به دانش‌آموزان محروم از فضاهای آموزشی هنری را در سر داشت و از سال ۱۳۹۵ تدریس هنرهای دکوراتیو دانش‌آموزان و دانشجویان انجمن را آغاز و نمایشگاه‌هایی برای فروش آثارشان فراهم کرد. مهسا همزمان در دوره‌های آموزشی تسهیلگری اجتماعی انجمن شرکت نمود و پس از آن به همیاران مددکاری ما پیوست. او از سال ۱۳۹۸ به عضویت هیئت‌مدیره انجمن درآمد.

کلاس‌های هنری او در انجمن فضایی برای آموزش هنر و همچنین برقراری ارتباط مؤثر و تعاملی سازنده با مددجویان است، فضایی که مددجویان به دور از فشارهای شرایط زندگی احساس آرامش، امنیت و لذت یادگیری را تجربه نمایند.

اعظم نریمان، عضو علی البدل هیئت مدیره

اعظم نریمان متولد سال 1346 است. او کارشناسی خود را در رشته‌ی مامایی از دانشگاه تهران و رشته‌ی حقوق از دانشگاه علم و فرهنگ و کارشناسی ارشد را در رشته‌ی حقوق خصوصی از دانشگاه علوم تحقیقات گذرانده و ۱۵ سال است که به عنوان وکیل مشغول به فعالیت است. او فعالیت داوطلبانه‌ی خود را از سال ۱۳۹۵ و به عنوان مشاور حقوقی با انجمن یاران دانش و مهر آغاز کرده و همزمان با دو موسسه خیریه‌ی دیگر نیز همکاری دارد. او از سال ۱۳۹۹ عضو هیئت مدیره‌ی انجمن شده است.

اعظم خود را مدیون مردم ایران می‌داند و از هر فرصتی برای کمک به مردم استفاده می‌کند و از این بابت خرسند و راضی است.

حمیدرضا نیک نژاد

مدیرعامل و عضو هیات مدیره

دکترای مدیریت ارتباطات سازمانی از گرجستان

کارشناسی ارشد مالتی مدیا از انگلستان

کارشناسی ارشد علوم ارتباطات از دانشگاه آزاد

مدرس دانشگاه های دولتی و خصوصی در ایران از سال ۱۳۸۵

فعالیت مدیریتی و اجرایی در سازمانهای مردم نهاد از سال ۱۳۷۷

 

پیمان غنی زاده خواجه پاشا

مدیرعامل اجرایی

کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی از دانشکده علوم ارتباطات و مطالعه رسانه تهران مرکز

فعال اجتماعی در سازمان های مردم نهاد از سال ۱۳۷۹