رویدادهای کودکانه ای که برگزار کرده ایم

بازدید از موزه کودکی ایرانک

دانش آموزان انجمن یاران دانش و مهر از موزه کودکی ایرانک بازدید کردند.

موزه کودکی ایرانک، واقع در سالن گنجینه اسناد کتابخانه ملی ایران، موزه‌ای از تاریخ کودکان در ایران است. در این موزه اسباب‌بازی‌های کودکان ایرانی از زمان باستان تا کنون به نمایش گذاشته شده‌اند. پوشش کودکان در دوره‌های مختلف، عادات و رسوم مربوط به آن‌ها، تاریخچه تحصیل کودکان و کتاب‌های کودک از دیگر موضوعات این موزه هستند. عروسک‌های مناطق و دوره‌های تاریخی مختلف ایران هم در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند. در بخشی از این موزه، افزارهای کودکان (همه اشیائی که به شکلی با زندگی کودکان پیوند خورده‌اند) نمایش داده می‌شوند. هم‌چنین برنامه‌هایی مانند ساخت عروسک و بلندخوانی برای کودکان در موزه ایرانک اجرا می‌شوند.

روز پنج‌شنبه، 3 بهمن، اردوی بازدید از این موزه از طرف انجمن برای دانش آموزان مقطع ابتدایی (سوم، چهارم و پنجم) برگزار شد. در این بازدید 21 دانش آموز با کمک راهنمای موزه از قسمت‌های مختلف آن بازدید کردند و درباره تاریخ کودکی در ایران یاد گرفتند. بچه‌ها با آقای حناچی، شهردار تهران، که در موزه حضور داشتند عکس گرفتند و خانم مشایخ، رئیس هیئت مدیره انجمن، درباره اهمیت حمایت شهرداری از چنین فضاهایی با ایشان گفت و گو کردند. در پایان، گروه دانش آموزان برای صرف ناهار به رستوران رفتند و بعد از آن با بستنی از آن‌ها پذیرایی شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره موزه کودکی ایرانک می‌توانید به وبسایت آن به آدرس www.iranak.org مراجعه کنید.

 

بازدید از موزه ملی ایران باستان

جشن یلدا در شهرستان ثلاث باباجانی

یلدا به خاطرمان می‌آورد که طولانی‌ترین شب نیز با طلوع خورشید به پایان خواهد رسید و به خاطرمان می‌آورد که گذراندن ایام سخت -مانند طولانی‌ترین شب سال- در کنار یکدیگر چه آسان‌تر خواهد بود.

روز یکم دی ماه 1398، جشن یلدا با حضور بیش از 250 مهمان در کتابخانه “با من بخوان” شهرستان ثلاث برگزار شد. در این جشن کودکان با پوشیدن لباس‌های رنگارنگ کوردی و خواندن سرودهایی به زبان مادری‌شان یلدا را با حفظ سنت و اصالت فرهنگی‌شان، همچون یک خانواده بزرگ، جشن گرفتند. هم‌چنین تسهیل‌گران درباره یلدا و رسم و رسوم آن با کودکان صحبت کردند و یک مورد بلندخوانی برای آن‌ها انجام گرفت. پذیرایی از کودکان با میوه و شیرینی و همینطور آش گرمی که به محبت و همت مادران کورد پخته شده بود انجام شد.

از تمام همراهانی که دغدغه کودکان این دیار را دارند و با حمایت‌هایشان روزهای خوش را برایشان به ارمغان آورده‌اند ممنونیم. به امید روزهای شاد و زیبا برای تمام کودکان این سرزمین.

بازدید کودکان از موزه عروسک‌ها

نمایش دلقک‌ها

بازدید کودکان از دلفیناریوم

تئاتر

اردوی باغ نگارستان

بازدید کودکان از باغ پرندگان

اردوی باغ گیاه شناسی

رویدادهای مهم زندگی خود را با چاشنی شاد کودکانه همراه نمایید

پشتیبانی تحصیلی

می‌خواهم پشتیبان تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد باشم

مشارکت با انجمن

می‌خواهم در فعالیت‌های انجمن مشارکت کنم

عضویت در انجمن

می‌خواهم عضو داوطلب انجمن باشم