از شکل گیری تا کنون

انجمن یاران دانش و مهر در مهرماه سال 1379 با پشتیبانی تحصیلی سه دانش‌آموز دختر با استعداد آغاز به کار کرد. موسسان انجمن، که خود برخواسته از طبقه‌ی محروم جامعه و آشنا با درد و رنج‌های این طبقه بودند و همواره دغدغه آموزش کودکان دیارشان را داشتند، در ابتدا خانه پدری خود را وقف انجمن کرده و آن را در اختیار دفتر انجمن قرار دادند. سپس با تلاش و پیگیری های بی‌وقفه‌ باعث جلب اعتماد حامیان و افزایش کمک‌های مالی انجمن شدند و توانستند تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش خود را روز به روز افزایش دهند.
در بهمن ماه ١٣٩٠ انجمن ياران دانش و مهر به صورت سازماني مردم نهاد و غيرانتفاعي باتدوين اساسنامه و هيئت مديره ٩ نفره ازطريق وزارت کشور با شماره ٢٨٧٠١ به ثبت رسيد.
پس از فعالیت چندین ساله در راستای آموزش، دریافتیم که با تجربیات بدست آمده، می توانیم یاری رساندن به فرزندان ایران زمین را در سراسر کشور آغاز کنیم. در سال 1397 و با مجوز وزارت کشور، حیطه ی فعالیت انجمن ملی شد. هم زمان، نوع فعالیت های اجرایی انجمن نیز گسترش یافت و اکنون علاوه بر بورسیه ی محصلان کوشا و ارائه ی خدمات مددکاری به آن ها، پروژهای آموزش محور اجرایی انجمن در نقاط مختلف ایران در حال اجراست. در قسمت «پروژه ها» در همین سایت می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

درخت تو گر بارِ دانش بگیرد به زیر آوری چرخ نیلوفری را

کارگروه های انجمن

گروه مددکاری انجمن شامل 2 مددکار و 15 همیار مددکار داوطلب می باشد. وظیفه این گروه، شناسایی و بازدید از منزل دانش آموزان و بررسی شرایط اقتصادی و اجتماعی آنان می باشد. در راستای توانمندسازی دانش آموزان و خانواده هایشان، با گروه مددکاری در ارتباط مستقیم قرار می گیرند و آن ها را مورد حمایت روانی هوشمندانه خود قرار می دهند و در صورت نیاز به روانشناس و مشاور ارجاع می دهند.

گروه آموزش شامل مسئول آموزش و مربیان داوطلبی است که با انجمن همکاری می نمایند. وظیفه این گروه پیگیری وضعیت تحصیلی دانش آموزان علی الخصوص افت تحصیلی آن ها و تلاش برای برطرف شدن آن می باشد. هم چنین این گروه دانش اموزان را به شرکت در کلاس های هنری و ورزشی و زبان و ... ترغیب می کنند.

این گروه شامل مسئول ارتباط با حامیان، مسئول روابط عمومی و اعضای داوطلبی است که انجمن را به عموم افراد جامعه معرفی می نمایند. هم چنین این گروه موظف است گزارش های وضعیت تحصیلی و اجتماعی دانش آموزان را به حامیان نیک اندیش ارائه دهد.

خدمات حمایتی انجمن

حمایت روانی دانش آموزان و دانشجویان از طریق همیار مددکار، حمایت روانی در قالب برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی برای دانش آموزان و دانشجویان، پیگیری وضعیت اجتماعی-اقتصادی خانواده های دانش آموزان، پیگیری علت های افت تحصیلی داش آموزان و برگزاری کلاس های تقویتی دروس مورد نیاز، حمایت مالی در زمان های مشخصی مانند عید نوروز و اول مهر ماه، حمایت مالی در قالب پرداخت شهریه دانشگاه و مدرسه دانش آموزان و اهدای لپتاپ به دانشجویان و ...

پشتیبانی تحصیلی

می خواهم پشتیبان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان مستعد باشم

مشارکت با انجمن

می خواهم در فعالیت های انجمن مشارکت کنم

عضویت در انجمن

می خواهم عضو داوطلب انجمن باشم